Jackpot progresywny – na czym polega?

Termin jackpot progresywny co rusz pojawia się w związku z grami hazardowymi na pieniądze. Czym on właściwie jest? W bardzo dużym skrócie: oznacza maksymalną wygraną, która może paść w grze. Aby go uzyskać trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszy to wylosować najlepszy możliwy układ, w którym dodatkowo znajdą się wyłącznie symbole najwyżej punktowanej wartości. A tych w zależności od gry może być ich od kilku do kilkunastu. Najlepszym układem jest tak zwana najwyżej punktowana linia. Zazwyczaj tworzą ją symbole znajdujące się w środkowej prostej na ekranie monitora. Nikt nie ma wpływu na to, jaki układ wypadnie. To zależy wyłącznie od losu.

Przy jackpocie progresywnym nie można określić, jaki będzie poziom głównej wygranej. Ta rośnie wraz z każdą grą. Zależy od wpłat do automatu, które dokonują gracze. Im większe wpłaty, tym więcej pieniędzy trafia do puli, aż ta zostanie rozbita. Gdy padnie wygrana proces rośnięcia jackpota rozpoczyna się od początku. Standardowo 95% wpłaconej do maszyny kwoty wpływa do puli na przyszłe wygrane, 4% to zarobek dla kasyna, 1 % zaś wpływa na konto jackpota.

Co, oprócz wpłat, wpływa na wysokość jackpota? Ilość graczy, a dokładniej ilość wykonanych gier oraz wysokość ustawiona za jednego spina. Spin, czyli jeden obrót bębnem musi być ustawiony maksymalnie, aby padła maksymalna wygrana.

Jackpoty oferowane przez automaty hazardowe na pieniądze w kasynach internetowych są z reguły znacznie wyższe niż te oferowane w maszynach znajdujących się w kasynach stacjonarnych. W internecie jest znacznie więcej użytkowników, którzy wpłacają większe sumy. Stąd możliwość rekordowych wygranych. Największa padła w Skandynawii i wyniosła ponad 17 milionów euro! Statystycznie jednak główne jackpoty padają co około 3 tygodnie i wynoszą kilka milionów euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *