Automaty i video automaty – czym się różnią?

Automaty do gier hazardowych kojarzą się najczęściej z jednorękim bandytą i tzw. „owocówkami”. Nazwa jest dziś trochę myląca, bo obecna grafika na ekranach zapewnia szeroki wyrób. Na początku karier automatów na pieniądze na ich ekranach były owoce i diamenty. Mają 3 lub 5 bębnów, kilka symboli. Wygrywających linii jest mało, ale możliwych do uzyskania układów również. Przez to, że są proste wygrane padają w nich często – są relatywnie wysokie w porównaniu do wkładu. Poza tym  maszyny tego typu często są wysoce wypłacalne.

Ale gry zamknięte są w automatach to nie tylko klasyczne owocówki. Kasyna oferują też bardziej zaawansowane gry: z mnożnikami wygranej,  dodatkowymi funkcjami, rundami bonusowymi , grafiką 3D. Najbardziej atrakcyjne wizualnie to video automaty. Stopień wypłacalności w nich jest niższy niż w klasycznych odpowiednikach, ale możliwości – znacznie większe. A wszystko dzięki progresywnemu jackpotowi oraz bardzo złożonym układom, które gwarantują wygraną i których jest dużo.  Dodatki podnoszą ryzyko gry, ale też zwiększają szanse na wygraną. To właśnie w grze tego typu  – zaawansowanej z progresywnym jackpotem – padł światowy rekord wygranej. Pewien mieszkaniec Skandynawii w grze Mega Fortune wygrał ponad 17 milionów euro, czyli 60 milionów złotych!

W każdym naziemnym kasynie znajdziesz szeroki wybór automatów do gry hazardowej na pieniądze. W kasynach online nawet kilkaset gier w jednym miejscu. Jest popyt jest podaż. Mimo, że rynek jest już wypełniony po brzegi, kasyna nadal pracują nad poszerzeniem oferty, a dostawcy oprogramowania prześcigają się w pomysłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *